Jak znaleźć dobrą firmę projektową? 

Projekt budowlany

Projekt budowlany to niezwykle ważny zbiór dokumentów, w którym przedstawione są dokładne plany inwestycji budowlanej. Wchodzi on w skład dokumentacji budowy, której zawartość jest ściśle określona w ustawie o Prawie budowlanym. Wymagania dotyczące prawidłowo wykonanego projektu budowlanego są wysokie, dlatego nie może go sporządzić pierwsza lepsza osoba. Projekt budowlany musi być zrealizowany zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego albo warunkami decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Musi być również zgodny z warunkami przepisów prawnych zawartych w ustawie o Prawie budowlanym.


Kolejnym projektem jest projekt wykonawczy, którego co prawda inwestor nie ma obowiązku wykonywać, ale zazwyczaj warto to zrobić. Tego rodzaju projekt zawiera doprecyzowane informacje i rysunki znacznie bardziej szczegółowe niż projekt budowlany. Każdy element znajdujący się w tym projekcie jest narysowany z pełnym wymiarowaniem, a nawet najmniejsze detale są w nim dokładnie ukazane. Dzięki projektowi wykonawczemu podczas budowy nie będzie żadnych wątpliwości dotyczących tego, jak ma wyglądać każdy element budynku. Posiadając projekt wykonawczy, inwestor ma większą pewność staranności wykonania budynku, gdyż firmy wykonawcze mają znacznie mniejszą swobodę wyboru łatwiejszych dla siebie rozwiązań. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Państwu, jak znaleźć godną zaufania firmę, której można zlecić zrealizowanie projektów budowlanych!

Jaką firmę projektową wybrać, aby się nie zawieźć?

Szukając dobrej firmy projektowej, powinniśmy kierować się przede wszystkim jej doświadczeniem, uczciwością i profesjonalizmem. Najlepszym sposobem, aby sprawdzić opinie o danej firmie, jest dokładne przeszukanie Internetu, w poszukiwaniu relacji klientów, którzy już wcześniej korzystali z jej usług. Godne zaufania biuro projektowe powinno być obecne na rynku przynajmniej kilka lat, zatrudniać wykwalifikowanych pracowników, którzy są specjalistami z długim stażem i cieszyć się prestiżem i renomą wśród klientów. Decydując się na skorzystanie z usług naszej firmy, zyskują Państwo gwarancję usług świadczonych na najwyższym poziomie. Nasi pracownicy przygotują dla Państwa pełną dokumentację projektowo-kosztorysową remontów budynków, remontów instalacji wodnych i kanalizacyjnych, zmiany systemów ogrzewania i ciepłej wody, a także zagospodarowania terenów. Doskonale wiemy, jak wygląda proces projektowy. Potrafimy odczytać potrzeby naszych klientów, wsłuchać się w nie i starannie dopasować do nich tworzony projekt. Bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za wykonane przez nas projekty. Usługi, które oferujemy swoim klientom, są kompleksowe – możemy pomóc zarówno w sporządzeniu projektów, jak i w sprzedaży, wynajmie czy nabyciu nieruchomości. Nasza oferta obejmuje także wykonywanie rocznych i pięcioletnich przeglądów budowlanych, a także prowadzenia nadzorów inwestorskich.